امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۱
با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر ورزش ؛

استادیوم شهدای نوشهر رسما افتتاح شد

ورزشگاه پیر نوشهر با اعتبار سفر مقام معظم رهبری چهار سال قبل کلید خورد و امروز سی و یکم مرداد ماه به بهره برداری رسید، سازمان بسیج سازندگی بعنوان پیمانکار و اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران مجری پروژه فوق بودند و بااعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
استادیوم شهدای نوشهر رسما افتتاح شد
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۳:۵۶ |
کد خبر : ۱۱۷ |
اخبار فوتبال و فوتسال (واحد لیگ)

رونمایی از استادیوم پنج هزار نفری بازسازی شده شهر نوشهر با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر ورزش، نماینده مردم منطقه در خانه ملت، استاندار ، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مازندران، فرمانداران سه شهرستان و دیگر مسئولین شهرستانی و استانی انجام شد.

ورزشگاه پیر نوشهر با اعتبار سفر مقام معظم رهبری چهار سال قبل کلید خورد و امروز سی و یکم مرداد ماه به بهره برداری رسید، سازمان بسیج سازندگی بعنوان پیمانکار و اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران مجری پروژه فوق بودند و بااعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

مجید حسین زادگان استاندار مازندران ضمن قدردانی از ساخت ورزشگاه نوشهر و چند پروژه دیگر در مازندران از مسئولین رده بالای کشوری قدردانی کرد و از وزیر ورزش خواهان یک تیم لیگ دو برای شهرستان نوشهر شد که با مخالفت سلطانی فر بعلت آغاز لیگ های فوتبال ایران روبرو شد.

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان کشور در آیین رونمایی از چهره جدید ورزشگاه نوشهر گفت: مازندران قطب ورزش کشور است و شهر کوچک جویبار پایتخت کشتی ایران میباشد، وی ضمن یاداوری از قهرمانان نامی استان مازندران به تمجید از آنان پرداخت و وعده دادند که احتمالا استادیوم چالوس تا پایان امسال به بهره برداری میرسد.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم فوق طی صحبت های بیان داشت: تحریم هافشار زیادی بر کشور وارد کرد و حتی محقق شدند بودجه برای دولت کار بسیار سختی اعلام کرد و افتتاح چنین پروژه ای در منطقه را مرهون پیگیری های قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم منطقه دانست و تاکید کردند باید در نگهداری این مکان ها نهایت تلاش و کوشش را داشت و حفاظت از این سرمایه ملی را بسیار مهمی قلمداد کرد.

استادیوم شهدای نوشهر رسما افتتاح شد

دکتر سلطانی فر:مقام معظم رهبری بارها قهرمانان را مورد تفقد قرار دادند

دکتر سلطانی فر که در آستانه هفته دولت به مازندران سفر کرده است در ایین افتتاحیه ورزشگاه پنج هزار نفری شهدای نوشهر ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت:کرد:مازندران نه تنها در کشتی بلکه در بسیاری از رشته ها از قطب های بزرگ ورزش کشور است. کاپیتان تیم ملی والیبال جوانان که برای اولین بار قهرمان جهان شد مازندرانی است و در سایر رشته ها مثل وزنه برداری هم قهرمانان المپیک از این استان بودند.

او در ادامه ضمن قدردانی از مقام معظم رهبری به عنوان حامی ورزش برای افتتاح این پروژه اظهار داشت: ایشان در سال گذشته بارها قهرمانان ورزشی را مورد تفقد قرار دادند و به حضور پذیرفتند و برای موفقیت های جوانان این مرز و بوم پیام تبریک صادر کردند.
وی توضیح داد: یک سال و نیم گذشته ورزش ایران نتایج منحصر به فردی گرفتیم. در جام جهانی فوتبال، بازی های آسیایی و پاراآسیایی، المپیک جوانان، مسابقات فوتبال باشگاه های آسیا و بسیاری دیگر از رشته ها قهرمانان ما نتایج درخشانی گرفتند.

دکتر سلطانی فر یادآور شد :هم اکنون ۹۰ پروژه در دست اجرا در مازندران داریم که در سطح کشور کم نظیر است. امیدواریم سالن شش هزار نفره ماهفروجک ساری، سالن جویبار، استادیوم پنج هزار نفری چالوس، استادیوم های آمل و نور و تنکابن و برخی دیگر از پروژه های نیمه کاره استان را تا پایان سال به اتمام برسانیم.

وی تصریح کرد: ما ۱۱ سالن شش هزار نفره از سال های قبل در سراسر کشور داشتیم که تمرکزمان را روی آنها گذاشتیم و تا پایان سال ۴ استادیوم و امیدواریم تا پایان عمر دولت هر یازده استادیوم را افتتاح کنیم. به برکت همین استادیوم های شش هزار نفری دو هفته در اردبیل و ارومیه میزبان لیگ ملت های والیبال بودیم و مردم غرق در شادی و شعف شدند.

دکتر سلطانی فر گفت :امروز ورزش در دنیا و در ایران ارزان ترین و موثر ترین ابزار پرکردن اوقات فراغت مردم است و باید توجه بیشتری به آن شود.

 

استادیوم شهدای نوشهر رسما افتتاح شد

استاندار مازندران : با بهره برداری از پروژه های نیمه تمام ، سرانه ی ورزشی استان به ۱/۵میرسد

احمد حسین‌زادگان در آیین بهره‌برداری از ورزشگاه شهدای نوشهر که امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، با اشاره به سهم ۵۰ درصدی مازندران در کسب مدال‌های المپیکی و جهانی گفت: «سفرهای اخیر وزیر ورزش و جوانان به مازندران نشانه توجه ایشان به ورزش این استان است.» او با تأکید بر اینکه اعتبارات در حوزه ورزش به ویژه در استان‌هایی مثل مازندران، هزینه نیست و سرمایه‌گذاری است، ادامه داد: «هر شهرستان مازندران می‌تواند پایتخت یک رشته ورزشی باشد.» استاندار مازندران اشتغال‌محور بودن ورزش در مازندران را از کارهای زیربنایی دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: «در مازندران ۱۲۰ سمن ورزشی تخصصی فعال است، گرچه مدال‌ها بیشتر دیده می‌شسود اما آنچه پایدار است همین سمن‌ها هستند.» حسین‌زادگان ورزش همگانی و بانوان را در اولویت‌ دانست و گفت: «اقتصاد مازندران بر پایه کشاورزی است و این استان بنگاه و شرکت بزرگ ندارد و همین کار ما را در حمایت از تیم‌های ورزشی در حوزه ورزش قهرمانی سخت می‌کند.» او افزود: «انتظار ما از آقای جهانگیری و سلطانی‌فر این است که با مشارکت یکی از شرکت‌های بزرگ کشور، به یک تیم دسته دو استان کمک شود. توقع نداریم یک‌شبه صاحب تیم‌های لیگ برتر شویم.» مقام عالی دولت در مازندران تأکید کرد که اگر پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام استانذبه بهره‌برداری برسد، سرانه ورزشی به ۱/۵ می‌رسد که اتفاق خوبی است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

تازه ترین اخبار بانوان

تازه ترین اخبار کمیته آموزش